Tente Sistemleri, dış mekanlarımızın daha kullanışlı ve ergonomik olarak kullanılmasına imkan sağlayan sistemlerdir. Dış mekanlarınıza yaptırmış olduğumuz tente sistemlerinin uzun ömürlü ve stabil olarak çalışmasında en büyük rol sahibi tente sistemi üzerinde yer alan tente kumaşlarıdır.

Kullanmış olduğumuz kumaş ne kadar kaliteli olur ise, yapılan tente sistemi de buna bağlı olarak daha uzun vadede stabil olarak kullanılabilir.

Tentelerin Kullanım Alanları :

Tente Sistemlerinin kullanım alanlarından bir kaç örnek;

Organizasyon alanları

Çadır alanları

Araç Koruyucular

Sezonluk İşletmeler

Turistik İşletmeler

Cafe / Restorant

Fırınlar

Çay Salonları / Bahçeleri

Tente Kumaşı Nasıl Olmalıdır ?

Akrilik tente kumaşları Yerli ve İthal olarak iki sınıfa ayrılıyor.     

İthal kumaşlar 120 cm eninde ve 5 yıllık su geçirmezlik ve güneşe karşı solmazlık garantisi mevcuttur.    

Yerli kumaşlarda 150 cm eninde ve 2 yıllık su geçirmezlik ve güneşe karşı solmazlık garantisi mevcuttur.    

Akrilik kumaşlar, uzun yıllar solma, yırtılma gibi sorunlardan uzak bir kullanım sunmaktadır. Kumaşın solmalara ve yırtılmalara karşı dayanıklı olmasının yanında kurulumu yapılmış olunan tente sisteminin bütününün uzun vadede sabit ve kararı kalmasında da büyük bir rolü vardır.

Tente kumaşının en önemli görevlerinden bir tanesi de, kurulumu yapılan mekanın dış cephesini güzelleştirmektir. Bunun yanında İşletmeler için organik bir reklam araçlarıdır. İşletmelerin Logo, İsim, Slogan gibi bilgileri kumaşlar üzerine özel teknikler ile işlenmek sureti ile işletmenizin komşu işletmeler arasında bir farkın-dalık oluşturulmasını, kişiler tarafından uzak mesafelerden dahi fark edilmesini sağlar.

Bu bakımdan tente sisteminin sorunsuz olarak uzun süre kullanımı için kumaş seçimi önemlidir.