Tente Sistemi; temel olarak doğa koşullarana göre, yaz aylarında güneşten korunmak, kış aylarında yağmur, kar gibi dış etkenlerden korunaklı bir alan oluşturmak için kullanılan sistemlerdir.

Yaz aylarında teras, balkon, bahçe gibi yerlerde etkisini daha fazla göstermektedir. Güneşin bu yakıcı sıcaklığından korunmak ve güzel havaların tadını dış mekanlarımızda geçirmek için Tente Sistemleri iyi bir tercih olacaktır.

Aynı şekilde kış aylarında ise yağmur, kar, rüzgar gibi doğa olaylarından korunaklı alanlar elde etmek içinde Tente Sistemleri ideal bir tercihtir.

Ayrıca, Tente Sistemleri sadece doğal gölge yada korunaklı alan oluşturmanın yanında, işletmeler için organik reklam araçları, dış mekanların güzelleştirilmesi ve diğer işletmelere göre bir farkındalık oluştumak içinde kullanılmaktadır.

Tente Tipleri :

Kasetli Tente

Kasetli tente, kış aylarında tenteyi kötü hava koşullarına karşı korur. Bu tenteler dış cepheye monte ediliyor. Az yer kapladığı için, estetik bir görünüm sağlıyor.

Raylı Sistem

Hem yaz, hem de kış mevsimi için uygundur. Bu tenteler genellikle katlamalı olarak açılıp, kapanırlar. Raylı sistemli tentelerin kış aylarında etrafı sürgülü cam ya da kristal mika ile kapatılabilir.

Standart Tente

Tenteler arasında en ekonomik olanıdır. Tavana ya da duvara monte edilmesi gerekir. Tek yöne açılabilir. Standart tentelere isteğe göre, güneş sensörü ya da uzaktan kumanda eklenebilir.

Şemsiyeler

Bu şemsiyelerin en büyük avantajı taşınabilir olmasıdır. Genellikle ahşap gövdeli ya da alüminyum olarak tasarlanır. Gölgeden ya da başlığından şeklini ayarlayabilirsiniz. Böylece günün her saati güneşten korunabilirsiniz.

Tente Çeşitleri :

Günümüzde birçok tente sistemi mevcuttur. Bu sistemlerden en çok tercih edilen sistemler;

1- Sabit Dekoratif Tente

2- Körüklü Tente

3- Mafsallı Tente

4- Kasetli Tente

5- Çift Açılır Tente

6- Raylı Otomatik Tente

Tente Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler :

Tente seçiminde ene önemli unsurlardan biri tentenin hareketini sağlayan pistonlar. Makasları pistonlu tenteler daha uzun ömürlü olur ve sessizlik açısından tercih edilir.

Sensörlü tenteler yağmurdan, güneşten ve rüzgardan tentenizin zarar görmez.

Güneşi tam karşıdan alan mekanlarda tentenin ön kısmına yer alan güneşlikleri kullanmalısınız.

Tente için en iyi kumaş; hava şartlarından etkilenmeyen, su geçirmeyen ve solmayan kumaşlardır.

Tente kolları paslanmaz çelikten yapılmış olmalıdır.